• Home Page
  • UFO Topics
  • UFO Photos
  • UFO Cases
  • Sighting Reports
  • Report a Sighting

UFO Sighting Report

Date:

June, 1960

Location:

Zagórz koło Sanoka, Poland

Summary:

pięć metalicznych dysków, lekko kołysające się, w nie rególarnym szeregu poruszające się na osi północ-południe

Date Reported:

4/28/2013 7:55:44 AM

Sighting Time: 

11;30

Day/Night: 

Daytime

No. of Witnesses: 

5

Duration: 

5 - 10 min

Appearance / Description of Object(s)

płaskie metaliczne krążki, proporcja średnicy do boku - 10:2, zbliżony do starego mosiądzu

Size of Object(s)

Ttrudno powiedzieć. Albo były duże i wysoko leciały albo małe i nisko. Wydaje mi się, że ich średnica mogła wynosić 10 -15 m

Distance to Object(s) & Altitude

500 do 1000m

Description of Area / Surroundings

mała miejscowość, w dolinie rzeki Osława przy ujściu do rzeki San

Full Description & Details

Będąc małym chłopcem przebywałem w domu wraz z mamą. Była piękna pogoda, okna i drzwi były otwarte. W pewnym momencie usłyszałem znajomy głos a w zasadzie krzyk kobiety, która wypasała bydło na pobliskim zboczu: ,,Ludzie! Ludzie patrzcie co tam leci!'' Pierwsza z domu wybiegła mama - ja nie byłem tym zainteresowany. Po chwili mama mnie zawołała. Wyszedłem na podwórko i spojrzałem w górę gdzie patrzyła mama. Zobaczyłem na niebie pięć jednakowej wielkości płaskich krążków, które lekko się kołysały i powoli poruszały na osi północ-południe. Wyraźnie widziałem, że są metalowe ale bez połysku, nie były srebrne ani złote - raczej coś pośredniego, podobne do mosiądzu (jak to dzisiaj wspominam). Żadnych okienek nie widziałem. Wiedziałem tylko, że nie może to być ani samolot, ani ptaki. Po pewnym czasie znudziło mnie patrzenie z zadartą głową do góry (byłem około dziesięcioletnim chłopcem) i wróciłem do domu. Później okazało się, że widziała to też moja starsza siostra, która wraz z koleżanką przebywały na pobliskim wzgórzu.

Celowo nie podaję kierunku w którym leciały te krążki, bo po wielu latach, wspominając to z siostrą była pewna niezgodność. Mnie wydaje się, że leciały z południa na północ a jej odwrotnie. Ja widziałem tylko płaskie krążki i brzegi (od spodu) a ona - będąc wyżej - że widziała kopułki z okienkami w momencie przechyłu gdy się kołysały.

Can sighting be explained as any conventional man-made or natural object?

Zdecydowanie nie.

Witness Background

technik poligraf

Views on UFOs, before and after sighting

Przed obserwacją, jako mały chłopiec nie wiele słyszałem (albo wcale) o UFO. Teraz - będąc naocznym świadkiem - trudno zgodzić się z opinią, że UFO nie istnieje. Podobnie jak trudno w nie uwierzyć, znając dziś rozmiar wszechświata, stan naszej wiedzy i techniki.

Other Comments

Co najmniej jeden świadek nie żyje - moja mama, o dwóch świadkach nic nie wiem bo nie mieszkam w tej miejscowości od ponad 30 lat.

Reported Sighting? 

No

Name: 

Jan Łuczka

Your Location: 

Sanok, podkarpacie, Polska

Age: 

61

login